I want to do with you what spring does with the cherry trees.
- Pablo Neruda

Jarečko, hřejíčko

27. února 2014 v 23:36 | Kamm Flower |  I'm talking nonsense.
Jak už venku zpívají ptáčci tak jarně a jak už je aspoň o kousíček delší den. Ach.


Jak si velmi ráda prodloužím studium kvůli literatuře pro děti a mládež, protože si stejně nedokážu představit, jak bych asi tak udělala státnice z češtiny už teď na jaře, když jsem tam některé zkoušky nebyla schopná udělat ani na tři pokusy, ha, a státnice jsou z deseti takovýchto zkoušek. Takže si teď na jaře prozatím přenádherně odstátnicuji z výtvarky a obhájím si bakalářku a nebudu se stresovat narozdíl od vás všech!

Já se mám totiž fajn a je to docela často, nevím, jak to dělám. A serou mě lidi, takoví ti psychičtí vysavači, kteří se furt potácejí svým životem a furt fňukají a furt se všeho bojí a furt se vším stresujou a nejhorší ze všeho na nich je to, že se s tím pořád potřebujou někomu svěřovat. A taky neschopní lidi, kteří pořád potřebují společnost a kteří potřebují radit a pomáhat s věcmi, které už by měli dávno znát. A lidi, kteří si neumějí najít zábavu sami a pořád k tomu někoho potřebujou!

To je jedno. Nakonec tak nějak zjišťuji, že se fakt nejradši vracím k těm lidem, které už znám tak strašně dlouho, že už mě ničím nepřekvapí, k těm lidem, ze kterých cítím, že mě vidí stejně rádi, jako já je. Prostě osvědčené lidi.

Ne, nebojte. Já vás mám ráda všechny, protože jsem sluníškovatý človíšek, jenom na vás zrovna dneska nemám náladu.

Ukrutně mě baví, když ukřivděný člověk z fildy s opovržením řekne: "Běž dělat figurky z kaštanů na pajdák!" Smějící se Hochu, ty budeš ještě rád, když si na tu svoji jednoobor historii budeš moct udělat pedagogické minimum a skutečně ti jen s ním dovolí učit! Smějící se

A zjišťuji, že mě serou ženy. A že mi fakt asi vůbec nevadí bydlet s klukama, i když se tu teď přes zkouškové nadělaly takové haldy bordelu, že jsem z pokojíčku na konec kuchyně doskákala přes ten humus až tak za půl dne, protože jsou prostě v pohodě a nemusíte jim nic vysvětlovat a nemusíte se s nima o ničem bavit, když nechcete, a oni se neurazí. A můžete jít s nima do hospody na hokej proti Slovensku a smát se slovenským studentům a dát si hodně piv a pak jet na obří pizzu do Žabovřesk a pak jet zas do centra za Marťou na víno a fuj. A prostě pro pohodičku v bytě. A sledování a prožívání olympiády. A pro mého milého, který mě někdy hrozně štvě snad úplně vším a pak si uvědomím, že mi udělal gulášovou polívku a taky hemenex a že mi koupil v obchodě pivo a taky bílý jogurt a že umyl tu nemožně hnusnou špinavou remosku místo mě. A pusu před spaním a funění za krk a zhasnout a spát. Hřejíčko.

A piva a tataráky a nejrůznější příjemná posezení různého typu. A tak. Ale to jarečko už mi fakt dejte.

"Já jsem tady jediný z vás graduovaný."
"Ježiši, hochu, a kdo ti to udělal?!"

K.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | 4. března 2014 v 15:46 | Reagovat

<3

2 neriss neriss | Web | 31. března 2014 v 21:01 | Reagovat

Dneska jsem náhodou narazila na tvůj blog a považuju to za nejlepší objev dne :-). Se spoustou věcí, co píšeš se ztotožňuju, hlavně ty ženský! Poslední dobou jsem na ně strašně alergická, hlavně na ty typické mrchy nebo ufňukané nádhery, achjo. Takže ocením pivo, kluky a nohy nahoře. A tatarák, mňam! A psychické vysavače bych třikrát nakopala a poslala je někam, myslí si, že mám energie na rozdávání :/ ale zpátky k tomu tataráku :D
No nic, nějak jsem se rozepsala, každopádně díky za tvůj blog a vypadá to, že máš další čtenářku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama