I want to do with you what spring does with the cherry trees.
- Pablo Neruda

Květen 2013

Nepojmenovávám

28. května 2013 v 19:03 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
O tom, jak mi sice nikdo blízký neumřel, ani jsem neprodělala smrtelnou chorobu, dokonce ani nikdo neměl autonehodu, ale o tom, jak se v mém životě v poslední době odehrála spousta ne zrovna pozitivních událostí, které mi sebraly pár životních iluzí, a jak o tom možná někdy napíšu i článek, až mi to bude hodně vrtat hlavou, ale momentálně na to seru. Nebudu se kvůli tomu zbytečně dojebávat, stačí, že to dělají jiní.

Měla bych se naučit psát věty jednoduché, začínám mít Hrabalův syndrom asi.

Jak se máte vy, moji milí? Co maturity, co? Já už tu mám zase zkouškové a nějak si nedokážu představit, že bych ho měla zvládnout. A myslím, že si i něco zopakuji, protože kombinace ústních zkoušek se šihlavým zlým plešatcem ze světa literatury 19. století a milánkem z literatury 20. věku a kvantem nepřečtených knih z povinné četby asi nepůjde.

Přišlo mi krásné tučné ubytovací stipendium, jež mě pokaždé překvapí svou tučností, takže jsem si taky konečně koupila lístek na Colours a už se pomalu začínám těšit. Huhuhuuuu! Nikomu neříkejte, že jsem se za ubytovací stipendium neubytovala.


Ale jenom bolest od těch dob nikdy nepřichází v životní velikosti, je vždycky větší člověka, a přece se musí vejít do jeho srdce...

5. května 2013 v 1:32 | Kamm Flower |  I'm talking nonsense.
Někdy mě strašně štve, že už pro mě blog není tím, čím býval. Dřív jsem se nebála napsat, co mě štve, jak nesnáším lidi, s kým jsem si uletěla a jak to na mě zapůsobilo, deset důvodů proč milovat Nicka Jonase a podobné záležitosti, které byly pro mne tou dobou asi dost důležité. Teď je to jen festival stížností na hrozný život vysokoškolačky + kýčovité čmáranice. Rozhodně je to tím, že můj blog za ta léta zcela ztratil anonymitu a čte jej tedy nejspíš spousta lidí z mého okolí. A možná je to tím, že se prostě vyvíjel se mnou a čím jsem začala být flegmatičtější já, tím byl i on větším flegmatikem.


Májově

3. května 2013 v 20:17 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
Měla bych číst Holanovu Bolest, ale že by se mi chtělo kazit si náladu něčím už podle názvu beztak pesimistickým, to se říct nedá. Venku prší, je tam taková ta nádherná zelená tráva a já si tu kreslím, než abych četla to, co je třeba. A řešit básníkovo lexikum, jeho způsoby metaforizace, filozofický ráz autorovy promluvy, vztah mezi reálným a metafyzickým a složitost sdělení, která je u Holana teda pořádná! Jen co je pravda!