I want to do with you what spring does with the cherry trees.
- Pablo Neruda

Říjen 2012

Jsi mé úzko

28. října 2012 v 14:14 | Kamm Flower |  I'm talking nonsense.
Kdy byl naposled tak brzo sníh? Minulý týden jsem ještě trhala jabka v tričku a bylo mi teplo a bylo mi hezky a měla jsem kusy rozdroleného listí ve vlasech a zrovna jsem si říkala, že jsem možná přišla podzimu na chuť. Podzim je strašně rozporuplná záležitost, všechno se mění do teplých barev, ale samotná skutečnost je studená. Píšu sračky.


Číhám

22. října 2012 v 10:55 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
Jakože stříhám. Všechno, co mám po ruce. Starou rádoby úžasnou kvašovou abstraktní malbu, dětské barevné papíry, časopisy. V poslední době mě na umění hrozně fascinuje spotřeba starých materiálů k něčemu užitečnému. Takže věci, které máte chuť dávno vyhodit, ale pak si uvědomíte, že je můžete recyklovat! A zrovna do umění! Takže rozstříhávám staré věci, které bych už jindy k ničemu nepoužila, kreslím starými barevnými fixy, které ještě nevyschly, vymalovávám barevné tuše. A víte na co kreslím? Ne, já nemám žádné super kvalitní papíry určené pro vodové ani jiné barvy s nějakou úžasnou určitou gramáží, já prosím pěkně kreslím na papíry, z jejichž druhé strany je třeba seminárka do Teorie literatury, kterou jsou vytiskla na pátnáct stran, a on mi ji pak vrátil. Přece to nevyhodím, zvlášť když všichni trvají na jednostránkovém tisku! Také vlastním plný pytlík asi tak deset let starých tužek na oči nejrůznějších barev, a i když naprosto netuším, co s nimi, přece je nevyhodím! A dochází to do stadia, kdy jsem z milého vydyndala staré struny, a to ty pořádně mravné tlusté basové, i když naprosto netuším, co si s nimi počnu! Jeden můj spolužák zas do svých velkých maleb aplikuje různé elektrotechnické komponenty, takže někde flákne základní desku počítače, jinde kus repráku, gázou a škrobem vytvoří žíly a tepny, celé to přetře červeně a vy z toho máte naprostý dojem oběhové soustavy! Slíbila jsem mu svůj starý noťas, co mi vyhořel, přece ho jen tak nevyhodím!


Autumn leaves

13. října 2012 v 19:14 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
Skoro měsíc jsem nenapsala článek! Ale vždyť vy víte, jaké hrozné skutečnosti se mnou provádí podzim, proto mi v mém splínu rozumíte. Venku je to zas slizké a studené, a když mám ve čtvrtek vstávat na přednášku z 20. století na 7.30, chce se mi umřít, a jdu tam jen proto, že je ten chlápek hrozně fajn a milý a sympatický a "Však si řekněte, co chcete probírat přednostně, seminář i přednáška jsou tu přece především pro vás." A tak no.

Je tu podzimní semestr, mrznutí na šalinových zastávkách, tma a humus, filcky, nečas. Čeká mě hrozně moc děsuplných věcí, co se týče školy, ale na to nechci ani myslet. Nesnáším tu ženskou na Slavistiku a staroslověnštinu a celý ten dementní předmět a Malba III má být zakončena zkouškou a písemným testem, proto teď jezdím konzultovat malby, které na konci musím předložit, musí už mít nějakou formu a sjednocení a rámec a hlavně název. Bože, netušíte, jak neskutečně těžké je pojmenovat věci pravým jménem. A u zkoušky si budu povídat o svých malbách s několikačlennou komisí, kterou bude tvořit vedoucí katedry, věčně důležitý jak brzda u pohřebního vozu, a nějací lidi z AVU a z FaVU, takže počítám, že mě vypráskají jak psa, protože já prostě umění tvořím "jen tak", i když umění má mít význam. Ne pro publikum, ale zejména pro mě samotnou. A já ty žblepty o tom, co zrovna maluju, skutečně neumím potit. A k smrti nemůžu vystát otázku "Co to bude, až to bude?" Neumím to nazvat a neumím "přefiltrovávat skutečnost" a neumím o tom vymýšlet dojemné příběhy tak, jak to dělá Kateřina Šedá nejen u šátků s vyřezanýma dírama.