I want to do with you what spring does with the cherry trees.
- Pablo Neruda

Červen 2012

Mé nitro

27. června 2012 v 12:46 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
Keywords: melancholic, grey, gentle, ambivalent, fairy, translucent, flimsy, purple, my inwardness.
Akryl na plátně 60x80 cm.


Dream. Believe. Create. Succeed.

23. června 2012 v 15:57 | Kamm Flower |  I'm talking nonsense.
Je divné, kolik malůvek, kresbiček, čmáranic, kravinek vyprodukuju a ano, opět nemám nic autorského v záhlaví. Když já si nemůžu pomoct, nepřipadám si tak dobrá, abych si mohla vyplajznout něco svého na něco tolik úvodního a vypovídajícího o člověku jako je záhlaví. Nebo prostě nejsem schopná přenést na papír zrovna tu myšlenku, která mě vždycky okamžitě pohltí a donutí změnit můj strohý design. Ale já se polepším slibuju.


Monetuji

20. června 2012 v 12:13 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
Takže tak, současná malba, pár špinek od zápočtu. Prý jako jedna z mála umím míchat barvy, prý k sobě skvěle skládám odstíny, které se k sobě hodí. Prý jsme já a Kodraska Vodrazka první dvě adeptky tam z té společnosti na výstavu. Tak jsem konečně přestala mlátit tenkým štětečkem a tunama pastózní barvy na podklad a přestala úchylně monetovat. Tak dělám malířskou štětkou a tlustými štětci a hektolitry vody, které nechávám volně odtéct, proto byla potřeba koupě stojanu již opravdu neodkladná. Nicméně to monetování mi v lepším smyslu asi pořád trochu zůstalo, ne kvalitním nánosem barvy, ale tou impresionistickou barevnou skvrnou.


Will you still love me tomorrow?

11. června 2012 v 22:32 | Kamm Flower |  I'm talking nonsense.
Protože on je můj a já jsem na něho někdy tak hnusná otrava, že nechápu, jaktože je na mě skoro furt tak hodný a vyhovuje mi v každé kravině a má mě rád, i když jsem po ránu nejhorší člověk na světě a nesmí se na mě mluvit. Jak já bych si na něho mohla vůbec někdy stěžovat, i když se dívá na fotbal, když přijedu z Brna, zatímco by mě měl držet v náruči, i když nedopatřením rozbil už dvoje sluneční brýle, co jsem mu dala, protože to je největší nemehlo na světě, i když vystříká pokoj pepřákem, protože si chce čichnout, a musíme utéct ven? Já už bych určitě nikdy nikoho lepšího nesehnala, jelikož nikdo lepší beztak ani neexistuje.


Zkouška z Ilustrace 2: Každodennost

1. června 2012 v 15:58 | Kamm Flower |  Čmáranice baranice
Fakt dlouho mi trvalo, než jsem našla téma, co vlastně ilustrovat, až jsem nad tím přestala přemýšlet a začala každodenní maličkosti. Tyto rutinní záležitosti jsem se pokoušela jaksi povznésti.