I want to do with you what spring does with the cherry trees.
- Pablo Neruda

Krize nebo co

15. listopadu 2009 v 17:11 | Kamm Flower |  I'm talking nonsense.
Jako ale teď fakt nemyslím tu finanční. Ta mě momentálně vážně netrápí, i když jí mají všichni jenom já ne. Víte, na mě se můžete spolehnout, já mám prachy, takže vám vždycky můžu půčit na kafe a taky mám kredit, takže si vždycky můžete napsat smsku, ale o tohle tu nejde.


Mluvím o naprosté nezáživnosti tohoto článku. O krizi mě a mých vrstevníků/spolužáků, řešících poslední dobou jedinou věc, na které v životě asi hodně záleží. Maturita to fakt není. Někde jsem četla, že největšími prioritami lidí na celém světě jsou tři věci. Peníze. Kariéra. Sex.

Rodina, láska a tyhle věci jsou až někde za nimi, je to strašné, jak po citové stránce spějem k záhubě a stávají se z nás materialisti toužící po požitcích. Jak už jsem řekla, položku peníze vylučuju, protože se svým kapesným jsem schopná docela slušně vyžít a kariéra se mě na gymplu ještě moc netýká. Zbývá tedy jediná věc.

A tohle je fakt krize. Vlastně se tohle téma s váma táhne celý život. Už podle Freuda prý malé děti vnímají tak nějak... sexuálně. Jenže nejhorší část života v této oblasti, je podle mě, taková ta doba, okolo sedmnáctého roku věku. Já.

Vaši spolužáci/vrstevníci/kamarádi vlastně neřeší nic jiného. Žijete ve stálých dvojsmyslech a narážkách s nenápadnými sexuálními podtexty. Teď si asi řeknete "Jó, my už jsme sex řešili na základce!" a máte pravdu. Taky si moc dobře pamatuju už nějakou tu pátou třídu, kdy naši kluci v hodinách nečekaně a přes celou třídu vydávali takové ty inkriminované zvuky a taky si vzpomínám, jak jsme si s mojí kamarádkou z ulice vyráběly spermobanku... No, co! Jiné děti si hrajou na maminku a tatínka! Kdybyste viděli, jak jsme to měly prokoumané, tak byste záviděli.

A tak se to s váma táhne celou základkou až na střední a ve třeťáku, kdy už všechny znáte natolik, že se jim svěříte s čímkoliv, se to rozjede. A ty podtexty jsou prostě všude! A útočí to na vás ze všech stran a nemůžete se před tím nějak schovat a navíc jste ve věku, kdy se ani schovávat nechcete.

Příklad, páteční fyzika, Hyňa se nám snažil látku připodobnit k něčemu pochopitelnějšímu, a proto nám řekl svou mnemotechnickou pomůcku:
"Pamatujte si, že s cívkou je to jako s dívkou. Taky se nejdřív snaží a odolává a pak podlehne... počkat, bylo už vám tu všem 18? Komu ne, tak si zacpětě uši. Víte přece, že je vždycky první napětí... a až pak začne procházet proud. "
Co byste mu k tomu řekli?

Naše rozhovory s Jenny na ICQ (promiň! ):
"Hej já si to jdu snad sama udělat."
"Já se jdu čumnout na nějaké porno."

Nějaký pátek ve městě, jdu s Terez a Jenn a potkáme Marťu s Verou:
Marťa: "Hej normálně, teď jsme řešily, jaké jsme hovada."
Jenn: "Hej přesně, teď jsme to řešily taky, že."

Minulý týden, seminář z ČJ, vracíme se k Máchově geniálnímu verši:
Pospěchová: "Ale pochybuju o tom, že vy v dnešní době tak znáte Máchův jazyk."
Andre: "Hej tak neměla jsem tu čest jeho jazyk okusit, ale dala bych si říct."

Dnešní rozhovor s Andre na ICQ:
Já: "Ručně stručně."
Andre: "Orálně i morálně."
Já: "Falicky i klasicky."
Andre: "Análně i fatálně..."

Braňte se tomu, jak chcete, ale stejně se tomu nevyhnete. Přijde třeba takový školní výlet a vy začnete pociťovat, že se vlastně osazenstvo vašich klučičích spolužáků od prváku a těch nervózních malých kluků změnilo v něco, co by za to možná stálo, a proto vás tak nepřekvapí, když vaše opilá blízká kamarádka vrazí do chaty a čistě ze srandy zařve:
"Dala bych si šu**na!"
Jo, dobře, tohle je extrém, vážně extrém, ale celá ta situace začne být najednou tak vtipná, že se na ni nejspíš bude vzpomínat až do matury.

A přijde začátek třeťáku a vy s celým ročníkem odjedte na týden na turisticko-sportovní kurs a každý večer, za kopcem nebo chatkama, po večerce, pokuřujete (Já ne!), pijete a uvědomujete si, že si třeba i vaše klučičí spolužáky při sportech prohlížíte víc, než jste to dělali dřív. Celé to působí groteskně. Oni na vás totiž bezpochyby hledí stejně. (Teda o tom, že si někdo prohlíží mě, si iluze nedělám, ale víte, jak to myslím. )

Krom toho se najdou ale i pokrytci. Ti, o kterých víte svoje. Ti, kteří mají s někým vztah a vy víte, že to není jen pouhé vodění za ručičku a oni vás pak překvapí svým nechápavým a zároveň opovržlivým:
"Cože? Kami, tys někdy řekla, že jsi nadržená?"
Řekněte mi, co si mám o tomhle myslet?

Jistěže nic. Ukončeme tuhle debatu s tím, že je prý třeťák gymplu nejhorší rok, co se učení týče, ale zároveň nejúchylnější, co se sexuálního života týče. Je to vlastně vtipné. A pohoršující zároveň. Celá tahle divná úvaha.

A vy si teď o mě myslíte, jaké nejsem hovado, ale já vám řeknu ne, jsem jen maximálně pohoršená okolím. To, o čem jste se vždycky styděli bavit se stává skutečností a tématem, které sdílíte s přáteli. Vážně se o tom nevykecávám s každým! Ale odvažuju si tvrdit, že vím o přibližných zkušenostech každého z naší třídy... a někteří mě mile překvapují.

A co nejhoršího? Za dva týdny mě čeká akce, narozeninová. Šest lidí z naší třídy + dva cizí kluci slaví osmnáctiny. Všichni to pořád řeší a připadá mi, že se všechno datuje do té akce a po té akci. Chápete, něco jako před naším letopočtem a po našem letopočtu. No, bude to velké. Až mě to samotnou děsí. Třídou procházejí polemiky, kdo s kým tam bude a já upřímně doufám, že s nikým nic mít nebudu.

Alkohol je nejen metla lidstva. V alkoholu je totiž i pravda, víte. A to mě děsí nejvíc. Člověk toho vykecá víc, než by chtěl a možná i udělá víc, než by chtěl. Takže se hodlám držet.

Konec debaty.
Prosím, řešte někdy i vy něco jiného než jen tu jednu věc, ať tahle společnost mravně neupadne úplně.

s naprosto čistými myšlenkami
Kamille

P.S. Je jen 3.B tak nehorázně prasácká?!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jenny Jenny | E-mail | Web | 15. listopadu 2009 v 19:18 | Reagovat

Hey já tě žeru:D Víš to:D A nejsem jedinný a n ejvětší nadrženec, i když si to o mně všichni myslí... Ale myslím že ve třídě jsme všichni nadržení na max. a je to i tím, že 90% lidí od nás ze třídy je single:D

2 šurinka.12 šurinka.12 | Web | 16. listopadu 2009 v 0:01 | Reagovat

Ha,holka,mluvíš mi totálně z duše. :D Poslední dobou pociťuju úchyláckou krizi čim dál tim víc :p Začíná to být neúnosný.
O chlastu a pravdě radši nemluvim... Včerejší zkušenost stačila :/
A ty vaše rozhovory,OMG,výtlem :D
Ale mě,narozdíl od tebe,zasahuje bohužel i ta finanční a karierní krize :/ I když,za víkend jsem si vydělala 78 Euro O:) :*
Tak ti přeju,ať přežiješ oslavu ve vší počestnosti ;D

3 Matushka Matushka | Web | 16. listopadu 2009 v 13:16 | Reagovat

Jaaaj ty máš pocit,že tretí ročník na gymnáziu je najhorší? :D počkaj keď prídeš do 4-tého :D ale nie nebudem ťa strašiť :D tretí ročník je fakt taký prelomový...ja som v tom ročníku zažila veľa dajme tomu,že "zaujímavých" vecí ale to je na dlhú debatu xD
a čo sa týka alkoholu...uff no alkohol je pekná sviňa a stačí mi dať si len trochu nato aby som robila to čo by som za normálneho stavu neurobila určite a o tom,že vždy vykecám niečo čo nemám radšej ani hovoriť nebudem :D
Takže aj ja ti prajem aby si tú oslavu prežila v pohode a hlavne slušne :DD

4 janča janča | 16. listopadu 2009 v 19:12 | Reagovat

:D:D:D

5 Fiera- your ♥friend & SB Fiera- your ♥friend & SB | Web | 16. listopadu 2009 v 19:22 | Reagovat

No to nám se všichni snaží nakukat že po stránce učivové je tře´ták lážo plážo- tak by mě zajímalo proč třídě stoupl průměr známek o 2 stupně?
Kami naše holky o sexu melou bez ustání už od doby co legálně můžou. Nevím, ale na takovýhle vykecávání já nejsem. Ovšemže já jsem introvert i normálně tak co se divit, že? :D
No a s alkoholem? Mám částečnou výhodu v tom, že sem relativně dosti hráblej člověk i bez toho abych měla upito, takže se to těžko pozná jestli je to normální stav nebo stav po napojení alkoholem. :D

6 Tomáš Tomáš | Web | 17. listopadu 2009 v 19:03 | Reagovat

Ahoj SB jak se máš ?

7 Wer@ Wer@ | Web | 24. listopadu 2009 v 15:42 | Reagovat

Ha ty si ve třeťáku :D a tohle už se děje u nás v prváku xDD

8 Kamm Flower Kamm Flower | Web | 24. listopadu 2009 v 16:14 | Reagovat

Wera: Tak o tom pochybuju. Tohle určitě ne. :D

9 Wer@ Tvoje Sb♥ Wer@ Tvoje Sb♥ | Web | 25. listopadu 2009 v 18:08 | Reagovat

Fajn :D máš pravdu...u nás se dějou horší věci :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama